Aнсамбль старовинної музики Kings & Beggars був заснований у березні 2008 року у Львові Анною Васильченко. За весь час існування склад колективу декілька разів змінювався, але на сьогоднішній день цей творчій союз є стабільним і активно концертує, а музиканти віддані спільній ідеї.
    В репертуарі колективу старовинна музика Європи, як придворна, так і народна. Звідси і походить назва "Kings & Beggars" (королі та жебраки) – придворна музика, якою насолоджувались королі і знатні особи при дворі, а також весела народна музика й танці, що супроводжували свята і розваги простих людей.
    Репертуар ансамбля доволі багатий, від пісень XII століття, балад і танцювальних мелодій XVI століття до народної музики різних країн Європи. В основний репертуар входять твори з таких відомих кодексів, як Cantigas de Santa Maria (Spain, XIII cent.), Cantus Buranus (Germany, XIII cent.), Llibre Vermel de Montserrat (Spain, XIV cent.) та ін.. Також репертуар вміщує велику кількість англійських, французьких та італійських танців XIII-XIV та XVI століть та твори анонімних композиторів.

    Ансамбль Kings & Beggars виступив на багатьох фестивалях середньовічної культури не тільки в Україні, але й близькому зарубіжжі і країнах Європи. Колектив постійно концертує, розширює свою гастрольну географію, співпрацює з іншими музикантами України та зарубіжжя, а також з танцювальними колективами історичного танцю, реконструкторськими клубами Львова та інших міст, приймає участь у різноманітних творчіх імпрезах, концертах, турнірах і балах. Організовує також власні сольні концерти та події.

Анна Васильченко - середньовічний фідель, блокфлейти, крумхорн, галісійська гайта, литвинський шалмей, спів. Художній керівник.


Євген Гриневич - блокфлейти, середньовічний шалмей, поммер, спів.


Марта Говдиш - харді-гарді, блокфлейти, спів.Макс Кернер - цитоль, бузукі, ренесансна лютня, баглама. Звукозапис.


Артур Темченко - середньовічний барабан, тар, даф, тамбурін, перкусія.
Ілюстрації : Надія Капінос
Фото : Аріна Пієнко та Антон Козловський
Web-design : Артем Булат